• Apie mus
 • Naujienos
 • Programos
 • Projektai
 • Kontaktai
 • Pateikėme dar vieną Rezoliuciją valdžios institucijoms

  2014-09-25

   REZOLIUCIJA

  DĖL PRIORITETO SUTEIKIMO ALKOHOLIO VARTOJIMO MAŽINIMUI LIETUVOS VALSTYBĖS POLITIKOJE
  2014 m. rugsėjo mėn. 25 d., Kaunas
         Lietuvos nevyriausybinių organizacijų, dirbančių su vyrais, koalicija “Visiems geriau”, siekia atkreipti svarbiausių Lietuvos Respublikos institucijų dėmesį į alkoholio vartojimo mastus Lietuvoje ir į alkoholio sąsajas su smurto artimoje aplinkoje reiškiniu.
         Smurtas artimoje aplinkoje nebe pirmi metai yra viena iš svarbiausių ir dėmesio reikalaujančių socialinių problemų Lietuvoje. Smurto artimoje aplinkoje mastai šalyje didžiuliai. Nors padaryta ne taip ir mažai – priimtas Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje Įstatymas, sukurti ir remiami Specializuoti Pagalbos centrai nukentėjusiems nuo smurto, teismai ėmė taikyti įvairias baudžiamojo poveikio priemones smurtautojams: tai ir įpareigojimas nesiartinti prie nukentėjusiojo, ir elgesio keitimo programų lankymas.
        Tačiau smurto artimoje aplinkoje nemažėja. Tiek dirbantys su smurtavusiais artimoje aplinkoje, tiek su nukentėjusiais, tiek ir į įvykius pimieji atvykstantys policijos pareigūnai pažymi, jog 8-9 smurtavę asmenys iš dešimties įvykio metu buvo apsvaigę nuo alkoholio. Kelia nerimą, kad alkoholio vartojimas tokių asmenų neretai nurodomas kaip vienintelis išmoktas būdas atsipalaiduoti. Priklausomybė nuo alkoholio mažina asmens gebėjimą suvokti elgesio pasekmes ir netinkamo elgesio korekcijos galimybes. Toks asmuo labai dažnai nesugeba kritiškai vertinti savo priklausomybės, todėl nesiekia jos atsikratyti.
        Pasaulio Sveikatos organizacija savo 2014 m. ataskaitoje nurodo, jog pagal alkoholio suvartojimą Lietuva užima trečiąją vietą pasaulyje (ją lenkia tik Baltarusija ir Moldova) : 15, 4 l gryno alkoholio – tiek vidutiniškai suvartojo statistinis šalies gyventojas pastarųjų dviejų metų laikotarpiu. Jaunimo suvartojamas alkoholio kiekis taip pat labai neraminantis. Sveikatos specialistai fiksuoja nemažėjančius alkoholinių psichozių skaičius, o smurto artimoje aplinkoje ir alkoholio sąsajos yra daugiau nei akivaizdžios.
  Siūlome:
  Alkoholio vartojimo mažinimą skelbti valstybės vidaus politikos prioritetu, tokiu būdu prisidedant ir prie daugelio socialinių problemų, tame tarpe, smurto artimoje aplinkoje  mažinimo.
  Dalį alkoholio akcizo lėšų skirti alkoholio vartojimo prevencijai, visuomenės, o ypač jaunimo, švietimui ir NVO, teikiančių pagalbą priklausomybių ir smurto artimoje aplinkoje atvejais, rėmimui.
  Siekiant apginti nuo alkoholio priklausomų šeimų narių žmogaus teises, apsvarstyti papildomas priemones alkoholizmo gydymo srityje.
  Koalicijos vardu pirmininkė                                                               Dovilė Bubnienė
  Koalicijos nariai:
  Kauno apskrities vyrų krizių centras
  Vilniaus vyrų krizių ir informacijos centras
  Utenos apskrities vyrų krizių centras
  Marijampolės apskrities vyrų krizių centras
  Šiaulių apskrities vyrų krizių centras
  Raseinių krizių centras
  Rezoliucijai taip pat pritaria:
  Kretingos moterų Informacijos ir Mokymo Centras
  Kauno apskrities moterų krizių centras
  Vaikų gerovės centras„Pastogė“
  Marijampolės apskrities moters veiklos centras
  Telšių krizių centras
  Všį "Psichologinių idėjų namai"
  Marijampolės visuomeninių organizacijų sąjunga
  Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centras
  Kauno pagyvenusių žmonių asociacija
   

  Rezoliucija bus išsiųsta LR Prezidentei, Seimui, Ministrui pirmininkui, ministrams, žiniasklaidai. Savo rezoliucija prisidedame prie kitų organizacijų bei piliečių, raginančių mažinti alkoholio vartojimą ir jo daromą žalą.
  Dovilė Bubnienė, Kauno apskrities vyrų krizių centras, tel. 8 636 81621.

  « Atgal
  Visiems geriau Spauda apie mus Vyrai kalba apie viską Parašyk savo istoriją Draugai ir rėmėjai 2% parama Paremk jau dabar!

  Apklausa

  Ar patiriate psichologinį smurtą?
  Rezultatai