• Apie mus
 • Naujienos
 • Programos
 • Projektai
 • Kontaktai
 • Vyrų linijos telefonas – emocinės ir psichologinės pagalbos pažadas visos Lietuvos vyrams

  2023-12-29

  Vyrų linijos tel. +370 670 00027

  Vyrų liniją remia Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo ministerija

  Ilgus metus, nuo pat 2009 m. sausio mėnesio, Kauno apskrities vyrų krizių centras teikia psichologinę, emocinę, teisinę pagalbą vyrams ir jų šeimų nariams. Nuo 2011 m. kurį laiką teikė Specializuotą kompleksinę pagalbą nuo smurto nukentėjusiems visos Lietuvos vyrams. Todėl drąsiai teigiame, jog turime daug patirties tokiai pagalbai teikti.

  Keičiantis ministrams, ministerijos darbuotojams, keitėsi ir palaikymas tokiai į vyrų emocinę ir psichologinę gerovę orientuotai psichosocialinei pagalbai. Kai kada palaikymo daugiau, kai kada mažiau, tačiau, ko gero, niekada nepakako politinės valios tokį palaikymą įtvirtinti. Nepaisant to, Vyrų krizių centrų, kurių per tą laiką įsisteigė dar keli, darbuotojai neprarado tikėjimo, kad vieną dieną ir valstybės politikoje nubus aiškus suvokimas, kad Lietuvos vyrai – tai didžiulė dalis valstybės piliečių. Ir būtent Lietuvos vyrų emocinė ir psichologinė sveikata turi didelį tiesioginį ir netiesioginį poveikį visai visuomenei ir šeimoms, moterims ir vaikams.

  2020 m. Kauno apskrities vyrų krizių centras, laimėjęs Nevyriausybinių organizacijų projektų, skirtų konsultacinėms paslaugoms, teikiamoms telefonu (nuotoliniu būdu) vyrams, išgyvenantiems emocines ir psichologines krizes, stiprinti 2020 metais, atrankos konkurse, remiant Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai, nuo tų pačių metų rudens pradėjo teikti nuotolines paslaugas visos Lietuvos vyrams. Pagalbą visos Lietuvos vyrams anonimiškai ir nemokamai iki pat šios dienos teikia specialistai – psichologai, psichoterapeutai, priklausomybių konsultantas, teisininkas. Tokiu būdu jau daugiau nei tris metus didiname emocinės ir psichologinės pagalbos prieinamumą visos Lietuvos vyrams, esantiems sudėtingoje psichologinėje situacijoje ir/arba dėl ekonominių, socialinių ar asmeninių sunkumų išgyvenantiems emocines/psichologines krizes (įskaitant savižudybės, smurto, priklausomybių riziką). Nepriklausomai nuo to, kuriame Lietuvos mieste, miestelyje ar kaime jie gyventų.

  Vyrų linijos telefonas plačiai išviešintas Lietuvoje. Dalyje savivaldybių buvo paliktos skrajutės, raginančios skambinti vyrus, patiriančius sunkumus. Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Lietuvos savivaldybių asociacija, pagal kurią Vyrų linijos telefonas bus patalpintas Lietuvos savivaldybių svetainėse. Per tris pagalbos Vyrų linijos telefonu metus davėme ne vieną interviu, pateikėme straipsnius žiniasklaidoje, kviesdami visos Lietuvos vyrus kreiptis. Žurnalistams ir visuomenei išsakėme lūkesčius, jog ateis ta diena, kai Vyrų linija bus palaikoma ne 4 valandas darbo dienomis, kaip iki šiol, bet galės veikti septynias darbo dienas per savaitę 10-12 valandų per parą.

  Socialinės apsaugos ir darbo ministerija leido puoselėti tokią viziją, kasmet keturis metus iš eilės rengdama konkursą nuotolinei pagalbai vyrams ir teikdama finansavimą Vyrų linijai. Šiuo metu yra iškilę nesklandumų, tačiau tikimės tai išspręsti.

  O kol kas 2024 metų sausio mėnesį visos Lietuvos vyrai, kaip ir iki šiol, patirdami emocines ir psichologines krizes dėl įvairių priežasčių, anonimiškai ir nemokamai bus konsultuojami Vyrų linijos telefonu +370 670 00027 . Skambinkite darbo dienomis 10 – 14 valandomis. Apgailestaujame, jeigu nepavyksta greitai prisiskambinti : finansinės galimybės neleidžia vienu metu budėti keliems specialistams.

  « Atgal
  Visiems geriau Spauda apie mus Vyrai kalba apie viską Parašyk savo istoriją Draugai ir rėmėjai 2% parama Paremk jau dabar!

  Apklausa

  Ar patiriate psichologinį smurtą?
  Rezultatai