• Apie mus
 • Naujienos
 • Programos
 • Projektai
 • Kontaktai
 • Probacijos priežiūroje esančių asmenų prisitaikymo prie socialinės aplinkos gerinimas Kauno apskrityje

  2023-04-28

  2023 m. kovo mėnesį Kauno apskrities vyrų krizių centras laimėjo Lietuvos probacijos skelbtame konkurse „Kompleksinės paslaugos, skirtos pagerinti probacijos priežiūroje esančių asmenų prisitaikymą prie socialinės aplinkos Kauno apskrityje“. Projekto tikslas - padėti probacijos priežiūroje esantiems asmenims atkurti socialinius įgūdžius ir tarpasmeninius santykius, padedant jiems tinkamai prisitaikyti prie socialinės aplinkos, tokiu būdu mažinant recidyvo riziką.
  Kauno apskrities vyrų krizių centras įsteigtas 2009 m. sausio 9 d. ir turi ilgametę bendradarbiavimo patirtį su Lietuvos probacijos tarnybos Kauno ir Kauno regiono skyriais, vykdant smurtinį elgesį keičiančias ir kitas programas, teikiant psichosocialinę pagalbą probacijos prižiūrimiems asmenims.
  Balandžio 21 d. Kauno apskrities vyrų krizių centro direktorė psichologė Dovilė Bubnienė Kauno skyriaus probacijos darbuotojams pristatė projekto veiklas, aptarė galimas problemas, iššūkius ir laukiamus projekto rezultatus bei naudą dalyviams ir visuomenei.
  Projektas bus vykdomas Kauno apskrityje, veiklos apims visas aštuonias savivaldybes - Kauno miestą ir Kauno rajoną bei Jonavos, Kėdainių, Kaišiadorių, Raseinių ir Prienų-Birštono rajonų savivaldybes. Numatoma, jog paslaugas gaus 56 probacijos priežiūroje esantys asmenys ir 20 jų artimųjų.
  Projekte paslaugas probacijos priežiūroje esantiems asmenims bei jų artimiesiems teiks net 17 patyrusių specialistų - tai psichologai, psichoterapeutai, socialiniai darbuotojai, priklausomybių konsultantai, teisininkai. Bus teikiamos individualios konsultacijos ir vykdomi grupiniai užsiėmimai.
  Per projekto vykdymo laikotarpį kiekvienoje savivaldybėje bus suorganizuotos ir įvykdytos socialinių įgūdžių ugdymo grupės. Grupių užsiėmimus ves specialistai - psichologas, psichoterapeutas arba socialinis darbuotojas. Jų metu bus mokomasi bendravimo, konfliktų sprendimo, empatijos, jausmų pažinimo, streso įveikimo ir kitų svarbių įgūdžių, be kurių tarpasmeniniuose santykiuose kyla įtampa, atsiranda problemų. Planuojama, kad socialinių įgūdžių grupės užsiėmimuose dalyvaus visi 56 probacijos priežiūroje esantys tikslinės grupės dalyviai.
  Probacijos priežiūroje esantys asmenys bus konsultuojami psichologo, socialinio darbuotojo, teisininko, priklausomybių konsultanto su tikslu identifikuoti ir padėti spręsti santykiuose su artimaisiais jiems kylančias problemas. Planuojama, kad kiekvienoje savivaldybėje asmenis konsultuos ir jiems kylančias problemas spręsti padės 2-3 specialistai.
  Taip pat bus organizuota ir įvykdyta viena grupė probacijos priežiūroje esančių asmenų artimiesiems, dalyvaus 10 asmenų iš Kauno miesto ir Kauno rajono savivaldybių. Grupes ves psichologas/psichoterapeutas, kuris padės dalyviams įveikti neigiamus jausmus ir nuostatas, identifikuoti kylančias įtampas ir su jomis susidoroti, artimajam grįžus iš įkalinimo vietos. Projekto veiklos Kauno apskrityje vyks iki 2023 m. gruodžio pabaigos.

   

  « Atgal
  Visiems geriau Spauda apie mus Vyrai kalba apie viską Parašyk savo istoriją Draugai ir rėmėjai 2% parama Paremk jau dabar!

  Apklausa

  Ar patiriate psichologinį smurtą?
  Rezultatai