• Apie mus
 • Naujienos
 • Programos
 • Projektai
 • Kontaktai
 • Darbas su smurtautojais ir pavojų artimoje aplinkoje keliančiais asmenimis 2023 metais

  2023-01-10

  Kauno apskrities vyrų krizių centras laimėjo Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos skelbtame konkurse ir 2023 metais vykdys tęstinį darbą pagal smurtinio elgesio keitimo programą. Projekto tikslas - smurto pavojų artimoje aplinkoje keliančių asmenų ir smurtautojų smurtinio elgesio keitimas , vykdant smurtinio elgesio keitimo programas ir teikiant kitas specialistų paslaugas.

  2023 m. planuojame dirbti pagal Kalėjimų departamento patvirtintą intervencinę programą smurtautojams šeimoje (specialistai yra dalyvavę mokymuose). Galimas ir profesionalus kitų elgesį keičiančių programų taikymas (atsižvelgiant į klientų asmenybines savybes ir patirtį ir siekiant geriausiu būdu pasiekti norimo rezultato - elgesio pokyčių. Pagrindinis smurtinio elgesio keitimo programos tikslas – pasitelkiant mokymą, edukaciją, motyvavimą padėti smurtaujančiam asmeniui nustoti naudoti smurtą, tai yra: - padėti smurtautojui suprasti, kas tai yra smurtas, kokios jo rūšys; - padėti jam suprasti, kad jis naudoja smurtą prieš savo artimuosius; - padėti jam atpažinti įspėjamuosius signalus, kurie gali reikšti, jog panaudos smurtą; - parengti prevencinį saugumo planą, neleidžiantį naudoti jėgos ir smurto; - padėti įgyti naujų gebėjimų, padėsiančių spręsti šeimos konfliktus ir ginčus be agresijos; - išmokyti santykius šeimoje kurti partnerystės pagrindu, naudotis kitų žmonių pagalba; - išmokyti gebėjimų konstruktyviai išreikšti jausmus.

  Grupiniai užsiėmimai vyks pagal 8 teminius blokus. Labai svarbu asmenis motyvuoti, tuo tikslu, prieš programai prasidedant ir po jos , smurtavę asmenys gauna ir specialistų individualias konsultacijas. Grupinius ir individualius užsiėmimus veda du specialistai (geriausia, kai tai yra moteris ir vyras, tačiau galimas variantas ir dvi moterys). Tai leidžia išvengti vadinamojo „vyriško klubo susitikimo“, rodo vyro ir moters bendradarbiavimą ir suteikia galimybę pristatyti moters požiūrį. Smurtavusius asmenis padės pasiekti ir į programas nukreips mūsų bendradarbiavimo partneriai kiekvienoje iš 5 (penkių) savivaldybių. Taip pat kviesime ir savo noru dalyvauti tuos, kurie jaučia, jog turi pykčio, agresijos ir smurtinio elgesio problemų, taip pat nemoka susidoroti su stresu, kuris gali baigtis alkoholio ir smurto naudojimu. Iš viso bus surinktos ir vyks 15 smurtinio elgesio keitimo grupių, vienoje grupėje dalyvaus 8-10 asmenų. Kauno mieste planuojame dirbti su 4 (keturiomis) tikslinės grupės asmenų grupėmis, Kauno rajone taip pat su 4 (keturiomis). Raseiniuose vyks 3 (trijų) grupių užsiėmimai, Šakiuose bei Jonavoje vyks po 2 (grupes).
  Bendrai, įgyvendinant projekto veiklas, smurtinį elgesį per 2023 metus keis ne mažiau kaip 136 asmenys, o programų baigtumo procentas sieks ne mažiau 80 procentų (įprastai mūsų smurtinio elgesio keitimo programas baigia 90 procentų asmenų). 

  « Atgal
  Visiems geriau Spauda apie mus Vyrai kalba apie viską Parašyk savo istoriją Draugai ir rėmėjai 2% parama Paremk jau dabar!

  Apklausa

  Ar patiriate psichologinį smurtą?
  Rezultatai