• Apie mus
 • Naujienos
 • Programos
 • Projektai
 • Kontaktai
 • Viešėjo svečias iš Danijos

  2009-11-15

  2009 m. lapkričio 12 – 14 d. Kauno apskrities vyrų krizių centre viešėjo svečias iš Danijos. Su Per I. Hensen bendradarbiauti pradėjome dar 2008 m., po to kai 2007 m. Portugalijoje vykusioje konferencijoje išgirdome DADV metodikos pristatymą.

  12 d. svečias viešėjo Kauno miesto visuomenės sveikatos biure, kur buvo suorganizuotas susitikimas su mokyklų psichologais ir socialiniais darbuotojais. Po to vyko susitikimas Vyrų krizių centre, kur konsultavomės dėl metodikos taikymo darbe su vyrais krizių centre.

  Lapkričio 13 d. vyko Kauno apskrities vyrų krizių centro darbuotojų, dirbančių su vyrais pagal DADV programą, baigiamasis susitikimas Pravieniškių II – uose pataisos namuose – atviroje kolonijoje. Renginyje dalyvavo vyrų krizių centro darbuotojai: Inga Vizbarienė, Dovilė Bubnienė, Gediminas Jančauskas, Birutė Leinartienė; svečias iš Danijos Per I. Hensen, turintis didelę darbo patirtį dirbant pagal minėtą metodiką su smurtauti linkusiais žmonėmis; pataisos namų direktoriaus pavaduotojas socialinei reabilitacijai L. Demjanovas ir socialinės reabilitacijos skyriaus viršininkas A. Dručiūnas; psichologai: A. Karpovičiūtė, R. Radzevičius, O. Gylytė; nuteistieji, dalyvavę tiksliniuose užsiėmimuose. Susitikimo metu nuotaika praskaidrino gitaristai (nuteistieji), pagroję ir padainavę keletą dainų.

  Susitikimo metu buvo kalbama apie bendradarbiavimą, apie darba su nuteistaisiais pagal DADV programą. D. Bubnienė ir G. Jančauskas teigė, kad dalyviai nepraleisdavo užsiėmimų, noriai juos lankydavo, aktyviai dalyvaudavo užsiėmimuose.

  Per pusę metų įvyko 14 susitikimų. Užsiėmimus lankė 7 nuteistieji, kurie baigiamojo renginio metu kalbėjo apie savo išgyvenimus po grupinių užsiėmimų, teigė, mielai sutiktų ir toliau tęsti darbą, bendrautų ir išėję į laisvę.

  Svečias iš Danijos Per I. Hensen, papasakojo Danijos patirtį dirbant su DADV programa. Vėliau vyko diskusijos, kurių metu buvo užduodami iškilę klausimai svečiui.

   Kauno apskrities vyrų krizių centro bendradarbiavimas su Pravieniškių 2-aisiais pataisos namais prasidėjo 2008 12 19. Iš pradžių su nuteistaisiais, smurtavusiais prieš savo gyvenimo drauges ir žmonas, buvo bendrauta individualiai, vėliau vyko darbas grupėje. Grupės nariai nuoširdžiai ruošdavosi susitikimams ir apmąstydavo grupėje analizuotus dalykus, atlikdavo gautąsias užduotis, skaitė rekomenduotą literatūrą.

  Kaip teigė Pataisos namų administracija, jie yra linkę tęsti taip gražiai ir sėkmingai pradėtą bendradarbiavimą su Kauno apskrities vyrų krizių centru, siekiant išleisti į laisvę asmenis, giliai motyvuotus gyvenimui be nusikaltimų.

  Po renginio vyrų krizių centro darbuotojai lankėsi socialinio ugdymo centruose, bendravo su nuteistaisiais, domėjosi jų bausmės atlikimo ypatumais.

  « Atgal
  Visiems geriau Spauda apie mus Vyrai kalba apie viską Parašyk savo istoriją Draugai ir rėmėjai 2% parama Paremk jau dabar!

  Apklausa

  Ar patiriate psichologinį smurtą?
  Rezultatai