• Apie mus
 • Naujienos
 • Programos
 • Projektai
 • Kontaktai
 • Paslaugos smurtavusiems artimoje aplinkoje

  2018-12-03

  Nuo 2011 m. gruodžio, kai įsigaliojo Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje Įstatymas, pranešimų apie smurtą itin padaugėjo. Net jei smurtas namuose baigiasi teismu ir skyrybomis, tai dar nereiškia laimingos pabaigos. Tam, kad smurto istorijos nebesikartotų, itin svarbu dirbti su smurtautoju ir keisti jo nuostatas. Į smurtinio elgesio keitimo programas daugelis smurtautojų siunčiami teismo sprendimu, tačiau yra ir tokių, kurie, suvokę savo problemas, norą keistis pareiškia ir patys.
  Smurtinio elgesio keitimo programos užsiėmimai pradedami keletu individualių susitikimų, kurių metu išsiaiškinamos smurtautojo nuostatos, požiūris, asmeninės savybės. Vėliau organizuojami grupiniai užsiėmimai, kurie trunka du tris mėnesius. Galiausiai išmoktus emocijų valdymo ir konfliktų sprendimo būdus vėl bandoma įtvirtinti individualiuose susitikimuose, kartais dalyvauti norą juose pareiškia ir elgesį keičiančių smurtautojų antrosios pusės.
  Pirmųjų ir paskutinių susitikimų skirtumas yra didžiulis. Daugelis užsiėmimus pradeda priešiškai nusiteikę, jie pyksta, kad turi į juos vaikščioti, net suskaičiuoja, kiek kainuoja čia jų praleistas laikas. Tačiau po to, kai jie išreiškia savo priešiškumą ir pyktį, pamažu dirbti tampa lengviau. Po trijų mėnesių daugelio reakcijos būna visai kitokios, dažnai vyrai net sako, kad jiems bus gaila palikti grupę, nes čia gali išsikalbėti.. Programos pradžioje daugelis smurtavusiųjų bando ieškoti pasiteisinimų ir bent dalį kaltės versti nukentėjusiai žmonai ar vaikams: „Jei grįžau išgėręs, nereikėjo manęs trukdyti ir nieko nebūtų nutikę“ – tai dažnas pasiteisinimas. Užsiėmimų metu mokomasi prisiimti atsakomybę už smurtą ir suprasti, kaip kitaip buvo galima elgtis tose situacijose, kurios juo baigėsi.
  Teikiant paslaugas smuratavusiems asmenims, tenka susidurti ir su skeptišku visuomenės požiūriu: neva privertęs smurtautoją lankyti užsiėmimus, jo taip lengvai neperauklėsi. Toks požiūris atsiranda dėl to, kad Lietuvoje vis dar ne itin daug žmonių yra naudojęsi psichologų paslaugomis ir žino jų naudą. Vien jau pirmasis kontaktas su psichologu smurtautojams yra labai svarbus, jie išmoksta kalbėti apie problemą ir geriau ją suprasti, ieškoti kitokių, nesmurtinių sprendimų. Be to, užsiėmimai vyksta grupėse, kuriose galioja aiškios taisyklės, čia reikia nuolat išeiti iš savo komforto zonos ir įsitikinti, kad nieko dėl to blogo nenutinka. Mokomasi priimti kitus asmenis, jų nuomonę ir gyvenimo patirtį, išklausti ir pačiam išsakyti ir pan.

  « Atgal
  Visiems geriau Spauda apie mus Vyrai kalba apie viską Parašyk savo istoriją Draugai ir rėmėjai 2% parama Paremk jau dabar!

  Apklausa

  Ar patiriate psichologinį smurtą?
  Rezultatai