• Apie mus
  • Naujienos
  • Programos
  • Projektai
  • Kontaktai
  • Partnerystė, vykdant smurto prevenciją bendruomenėje

    2015-11-25

    Partnerystė, vykdant smurto prevenciją bendruomenėje

    Projektas, skirtas akcijai „16 AKTYVUMO DIENŲ PRIEŠ SMURTĄ“
    (2015 m. lapkričio 25 d. – 2015 m. gruodžio 10 d.)

    Projekto vykdytojas:
    Kauno apskrities vyrų krizių centras

    Projekto partneriai:
    Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas
    Kauno apygardos probacijos tarnyba

    Projektą remia:
    LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija
    Kauno miesto savivaldybė

    Šiemet, kaip ir kasmet, nemaža dalis Kauno apskrities vyrų krizių centro laiko ir paslaugų buvo skirta darbui su smurtavusiais artimoje aplinkoje vyrais, taip pat vykdant smurto artimoje aplinkoje prevenciją. Kauno apskrities VPK duomenimis, 2014 metais Kauno mieste, rajone ir apskrityje užfiksuota beveik 5000 (4973) pranešimų artimoje aplinkoje. Pradėti 1644 ikiteisminiai tyrimai. Per šių 2015 metų 9 mėn. Kauno mieste, rajone ir visoje apskrityje buvo pradėti daugiau nei 1200 ikiteisminių tyrimų, tai yra 3,6 procentų mažiau nei per tą patį laikotarpį pernai. Stebima šiokia tokia mažėjimo tendencija rodo, kad vykdomos priemonės ir smurto artimoje aplinkoje prevencija jau duoda rezultatų.
    Kauno apskrities vyrų krizių centras, siekdamas dar didesnio visuomenės sąmoningumo ir nepritarimo smurtui, kartu su partneriais (Kauno apskrities vyriausiuoju policijos komisariatu ir Kauno apygardos probacijos tarnyba) nuo 2015 m.lapkričio mėn. 25 d. iki gruodžio 10 d. vykdo projektą „Partnerystė, vykdant amurto prevenciją bendruomenėje“. Projekto tikslas – informuoti bendruomenės narius, kurie susiduria su padidėjusia galimybe nukentėti (arba patiems elgtis smurtaujančiai) nuo smurto (emocinio, psichologinio, fizinio) apie nemokamai teikiamas psichosocialines paslaugas smurtaujantiems ir nukentėjusiems nuo smurto. Antrinis projekto tikslas - didinti bendruomenės narių socialinį jautrumą smurto problemai, didinti žmonių sąmoningumą bei mažinti pakantumą matomiems smurto proveržiams jų gyvenamojoje aplinkoje.
    Projekto uždaviniai: a) organizuoti 10 susitikimų su bendruomene jų gyvenamojoje teritorijoje (problemiškiausių bendrabučių fojė ar bendruomenės centruose); b) demonstruoti prevencinius trumpametražius filmukus apie smurtą artimoje aplinkoje ir viešose vietose, apie konfliktinius santykius tarp žmonių, įtraukiant vietos gyventojus į diskusiją, kurios tikslas didinti jų sąmoningumą, o to dėka mažėtų pakantumas matomiems ar nujaučiamiems smurto proveržiams; c) dalinti naudingą prevencinę informaciją įvairiomis formomis – lankstinukus, bukletus, brošiūras bei konsultuoti asmeniniais klausimais (teisinės, psichologinės ir socialinės konsultacijos pagal žmonėms aktualią informaciją).

    Projekto vykdymui pasirinkta vieta – „karšti“ taškai, dažniausiai bendrabučiai, kur gyvena daug rizikos asmenų. Juose gyventojų sukurta „bendrabučių“ kultūra, kuri nuolatos lydima teisės pažeidimų - fizinio, emocinio ir psichologinio smurto, besaikio alkoholio vartojimo ir kitų teisės pažeidimų, šiuose problemiškuose bendrabučiuose tai jau senai tapo norma. Norėdami keisti nusistovėjusią tvarką ir kultūra, didinti gyventojų sąmoningumą Kauno apskrities vyrų krizių centras pajungia į projekto įgyvendinimą dvi jėgos struktūras – Kauno apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą ir Kauno apygardos Probacijos tarnybą. Į šiuos organizuojamus susitikimus taip pat bus kviečiami ir aplinkinių namų gyventojai taip didinant bendruomenės sutelktumą ir sąmoningumą.

    Šiuo projektu esamos problemos bus sprendžiamos netradiciškai, kas turės teigiamos įtakos darant pokytį nusistovėjusiai probleminių bendrabučių kultūrai. Pasitelkiamos tos institucijos, kurios turi konkrečią informaciją apie tikslinę grupę, tai padės užmegzti ir išlaikyti kontaktą. Projekto partnerių vykdomos socialinės akcijos yra paremtos tarpinstituciniu bendradarbiavimu, o tai leidžia jėgos struktūras ir sociopsichologinė pagalbą teikiančią organizaciją apjungti jėgas, siekiant vieno tikslo - supažindinti vietos bendruomenę su įvairiomis smurto artimoje aplinkoje apraiškomis, keičiant nusistovėjusią daugiabučių kultūrą, tvirtinant, jog smurtas nėra norma.

    Projektą vykdyti kartu su partneriais pradėjome 2015 m. lapkričio 25 d. 10.30 val. Kauno miesto savivaldybėje, kur prie mūsų prisijungė vicemeras Simonas Kairys. Kartu su juo aplankėme savivaldybės darbuotojus, vėliau Laisvės al. dalinome informacinę medžiagą miestiečiams. Šias akimirkas užfiksavo fotografas Evaldas Virketis.

      

      

      

      

      

      

      

      

      

    « Atgal
    Visiems geriau Spauda apie mus Vyrai kalba apie viską Parašyk savo istoriją Draugai ir rėmėjai 2% parama Paremk jau dabar!

    Apklausa

    Ar patiriate psichologinį smurtą?
    Rezultatai